Zdalny dostęp i pomoc przez Internet z wykorzystaniem TeamViewer Pobierz program do pomocy zdalnej firmy iTECH
 

Usługi i rozwiązania IT

 

  • Obsługa informatyczna firm
  • Sieci komputerowe
  • Sprzedaż i serwis sprzętu
  • Sprzedaż i serwis oprogramowania

:)

 
Jesteś na: STRONA GŁÓWNA /  Obsługa informatyczna /  Audyty informatyczne

Audyty informatyczne

Audyty informatyczne

Firma iTECH jest firmą, która oferuje swoim klientom - jako firma outsourcing'owa - usługi audytu informatycznego. Audyt informatyczny jest sposobem uzyskania wyczerpujących i aktualnych informacji o zainstalowanym oprogramowaniu, posiadanych licencjach oraz zasobach sprzętowych.
 
Podstawą efektywnego zarządzania zasobami informatycznymi jest wiedza o tym, jakie stacje robocze, serwery, systemy operacyjne i aplikacje wchodzą w ich skład. Zwykle wiedza ta jest rozproszona pomiędzy poszczególne osoby korzystające z tych zasobów, lub brak jej w ogóle. Taka sytuacja niekorzystnie wpływa na politykę przedsiębiorstwa dotyczącą zakupów sprzętu i oprogramowania komputerowego, oraz na administrację tymi zasobami.
 
Ze względu na dynamikę rozwoju informatyki i wynikające z tego zmiany posiadania firmy, audyt informatyczny powinien być przeprowadzany co pewien okres, jak długi zależy od specyfiki firmy.
 
Fachowcy firmy iTECH posiadają odpowiednie narzędzia i doświadczenie potrzebne do wykonania takiego zadania. Ponadto wykonana przez nas ocena będzie niezależna i obiektywna.
 
Przeprowadzenie audytu pozwala uzyskać szczegółowe informacje o:
  • Konfiguracji sprzętowej poszczególnych serwerów i stacji roboczych.
  • Zainstalowanym oprogramowaniu na poszczególnych komputerach.
  • Posiadanych przez firmę licencjach na oprogramowanie.
  • Potrzebnym sprzęcie komputerowym.
  • Możliwościach wykorzystania posiadanego sprzętu bez konieczności zakupu nowego.
Na podstawie zebranych przez naszych specjalistów informacji przygotowujemy szczegółową dokumentację, która w zależności od rodzaju przeprowadzonego audytu pozwoli wskazać i określić komputery, któych konfiguracja odbiega od przyjętych założeń. Pozwoli również określić przygotowanie sprzętowe do wdrożenia nowych aplikacji i programów oraz rodzaj oprogramowania i licencje. 
 
Posiadamy duże doświadczenie i wiedzę, co pozwala nam na profesjonalne przeprowadzanie audytu, wypracowanymi i sprawdzonymi przez nas metodami.Jesteśmy gotowi do nawiązania długofalowej współpracy świadcząc usługi audytowe.